Katalog Örnekleri

Bu yazımızda katalog tasarımı hazırlarken fikir oluşturmanıza yardımcı olabilecek katalog örnekleri sunacağız.

Katalog tasarlamanın en zor kısmı şablon oluşturma kısmıdır. Bunun için katalog örneklerini gözden geçirerek fikir edinebilirsiniz. Bu aşama geçtikten sonra ana hatları belli olan katalogların içeriklerinin mizanpajı kolaylıkla yapılabilir. Taslak oluştururken, kataloğun amacının belirlenmesi ve yapılacak tasarımın bu amaca uygun olması gerekir. Müşterileriniz tarafından anlaşılabilir olması, dikkat çekici bir tasarımla müşterilerinizin aklında kalıcı olması gibi konular katalog tasarımında büyük önem taşır. Yaptıracağınız kataloğun amacı ürünlerinizi tanıtmak ise, düzenli bir şekilde ve dikkat çekici olacak şekilde ürünlerin katalog sayfalarına yerleştirilmiş olması gerekmektedir. Karmaşık ve dağınık olarak yerleştirilen ürünler müşterinizi yoracak ve bir süre sonra kataloğu incelemeyi bırakacaktır. Fakat göz yormadan ve karmaşa yaratmadan hazırlanan bir tasarım müşteriyi sıkmaz ve akılda kalıcı olur.

Katalog Tasarım Örnekleri

Katalog tasarımlarınıza ilham kaynağı olabilecek, size özel hazırlamış olduğumuz katalog örneklerini incelemenizi tavsiye ederiz.

Daha fazla katalog örnekleri görmek isterseniz arama motorlarının görsel bölümlerinde "katalog örnekleri" yazarak aratma yapabilirsiniz. İngilizce aratma yapmanız daha fazla ve farklı sonuçlar görmenize fayda sağlayacaktır.

Katalog Ebatları

Katalog basımında yaygın olarak kullanılan standart ebatlar vardır. Bunlarda genellikle kağıttan fire vererek maliyeti yükseltmesini engellemek amacıyla tercih edilir. Özel bir katalog istiyorsanız ve maliyet sizin için ikinci plandaysa o zaman istediğiniz herhangi bir ebatta da katalog yaptırabilirsiniz.

En çok tercih edilen katalog ebatlarını aşağıda bulabilirsiniz.

A4 Katalog (210 x 297 mm)

4 ila 64 veya daha fazla sayfa arasında herhangi bir yerdeki standart tam boyutlu katalog formatı. Büyük bir fotoğraf ve ürün başına veya pek çok ürün için çok fazla bilgi için daha fazla alana sahiptir.

A5 Katalog (148 x 210 mm)

Sayfa başına daha düşük bir maliyetle tam boyutlu bir kataloğa kıyasla çok kullanılan bir katalog formatıdır. Kitapçıklar ve etkinlik programları için en yaygın ebattır.

Yatay Katalog Formatı

Katalogları yatay olarak tasarlamak, sayfalara daha geniş bir his verdiği için belirli ürün türleri için güzel bir sunum yapmanıza olanak sağlar.

Özel Boyut Katalog Biçimleri

Kendinizi rakiplerinden ayırt etmek ve göze çarpmak için yaratıcı olabilirsiniz. Standart boyutlu katalogların arasında farklı olmak için özel bir katalog boyutu kullanabilirsiniz.

BİZDEN TEKLİF ALIN

Katalog basımıyla ilgili bizden fiyat teklifi almadan karar vermeyin. Dilerseniz katalog sayfamızı da buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

YUKARI